تغییر لوگو Opera برای تولدی دوباره!

تغییر لوگو Opera برای تولدی دوباره!

opera با رونمایی از لوگوی جدید خود و همچنین اصلاح فلسفه کاری اش که گفته شده همخوانی بهتری با فعالیت های کنونی این شرکت دارد، تولد دوباره خود را اعلام نمود.

درست مانند هر شرکت دیگری که تصمیم به بازطراحی لوگوی خود می گیرد، opera نیز تلاش های زیادی را انجام داد تا گامی کاملا حساب شده را بردارد و در ادامه به ذکر جزئیات بیشتری در این رابطه خواهیم پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از دیجیاتو، آنطور که از روی طرح جدید می توان حدس زد، این شرکت قصد نداشه که زیاد از لوگوی اولیه اش فاصله بگیرد و باید طرحی را تصویب می کرد که همه کاربران قدیمی اش توانایی تشخیص آن را داشته باشند. اما کاری که در طرح تازه صورت گرفته این است که لوگوی opera شکلی سه بعدی تر به خود گرفته و الگوهایی ظریف نیز از داخل همان O آشنا عبور داده شده اند.

در واقع هدف از ارائه این طرح این بوده که حرف «O» بیشتر شبیه به یک پورتال به نظر بیاید. همانطور که تایید خواهید کرد، opera دیگر یک مرورگر نیست و آنها خود را عاملی برای ایجاد دسترسی کابران به محتوی، پاسخ ها، ارتباطات، سرگرمی، ذخیره سازی داده و دیگر تجربیات آنلاین قلمداد می کنند و به همین دلیل است که حرف O در لوگوی جدیدی بیشتر نمادی از یک درگاه یا پورتال است و جریانی نیز از داخل آن عبور نموده.

در هر صورت باید بدانید که این تنها دلیلی است که opera تصمیم گرفته عبارت نرم افزار را از داخل لوگوی خود حذف نماید.
فرایند طراحی چگونه بود
این شرکت برای طراحی لوگوی جدید خود علاوه بر تیم های مبتکر و خلاق داخلی اش از دو شرکت DixonBaxi برای تدوین استراتژی مبتکرانه و تعریف برند جهانی آن و Anti نیز برای شکل دهی به هویت تصویری اش کمک گرفت.
لوگوی جدید چه زمانی به محصولات این شرکت اضافه می شود؟
هنوز تا زمانی که opera برندینگ جدید خود را در سرتاسر وب منتشر نماید کمی زمان باقی مانده اما مدیران این شرکت در تلاشند تا هرچه سریع تر این مساله را عملیاتی نمایند. آیکون جدید قرار است که از امروز به opera mini برای iOS و ویندوز فون اضافه شود و واحد تبلیغات این شرکت به نام Mediaworks نیز تلاش دارد که هرچه سریع تر این کار را انجام دهد.

 

اما باقی اپلیکیشن های متعلق به خانواده opera قرار است که «ظرف ماه های آینده» لوگوی جدید را دریافت نمایند و این پروسه نیز ابتدا با opera برای اندروید، opera mini برای اندروید و opera برای کامپیوترهای شخصی آغاز خواهد شد و در ادامه نوبت به opera Max و opera Coast می رسد.

منبع : برسام