مکان‌های فوق سری که در نقشه گوگل پیدا نمی کنید

مکان‌های فوق سری که در نقشه گوگل پیدا نمی کنید

گوگل با اینکه به عنوان فضایی شناخته شده که تمام اطلاعات را به اشتراک می‌گذارد و از تمام اطلاعات افراد استفاده می‌کند، خود بعضی اطلاعات را پنهان می‌کند.

در اینجا چند مکان را مشاهده می‌کنیم که با Google Earth امکان مشاهده آن‌ها وجود ندارد. این مکان‌ها طبق نظریه توطئه جاهایی است که UFO یا اشیای ناشناس پرنده در این شهرها مورد آزمایش قرار می‌گیرند که در نقشه یا به صورت پیکسلی درامده‌اند تا مشخص نشوند. در اینجا با لیستی از مکان‌هایی آشنا می‌شویم که در نقشه گوگل موجود نیستند.
 
1. هارپ، مرز واشنگتن و اورگن: در سال 2014 نیروی هوایی آمریکا مکان تحقیقاتی که در مورد انرژی و مناطق فعال در اتمسفر مطالعه می‌کرد، بست. افراد معتقد به نظریه توطئه تصورمی‌کردند که مکان متعلق به هواشناسیت و بعضی می‌گفتند که دولت در حال کار روی اشیای ناشناخته فضایی ست.

هوگو چاوز اعلام کرد برنامه‌ای که در این مکان بود باعث زلزله هایتی شد.

 


 
2.شهر مخفی در روسیه: ناحیه‌ای از سیبری وجود دارد که بدون اینکه کسی دلیل آن را بداند، کاملا در نقشه پوشیده‌ شده‌است. در سال 1986 گفته شده بود در این ناحیه چندین شهر وجود دارند که میلیون‌ها نفر در آن زندگی می‌کنند. شهرهای نزدیک این محله اسم‌های عجیب وغریبی دارند مانند ارزماس 16 که نام مهندسان هسته ای بود که اولین بار این صنعت را در روسیه ایجاد کرد. 


 
3.زندان پورت‌ لایوز در ایرلند: این منطقه از زندان‌های فوق امنیتی است که خطرناک‌ترین مجرمان را در آن نگه می‌دارند. با اینکه این منطقه کاملا تیره نشده اما اگر با دقت بیشتری به آن نگاه کنیم متوجه می‌شویم رنگ‌ این محیط با فضای اطرافش هم‌خوانی ندارد.
 

 
4.جزایر فارئو در دانمارک: این قسمت مجمع الجزایر نیمه دولتی است که قسمتی از دانمارک است. قسمت خودمختار این جزایر که مرکز نظامی در آن است در نقشه تیره شده‌است.
 

 
5.پالایشگاه نفت ساژالامباتا در مجارستان: مسئولین این پالایشگاه از گوگل درخواست کردند تا این ناحیه و زمین اطرافش را سبز رنگ کند و کلا این منطقه را از نقشه پاک کند.
 

 
6.کانگتگا، نپال: این منطقه مرکز اصلی هیمالیا در نپال است. قله آن 6.782 متر است و هیچ کس نمی‌داند دلیل پاک کردن این قسمت در نقشه چیست. بعضی می‌گویند شاید تنها یک مشکل نرم‌افزاری باشد.
 

 
7.پایگاه هوایی ولکل در هلند: براساس ادعای روود لابرز نخست وزیر هلند 22بمب هسته‌ای آمریکا در زیرزمین این پایگاه قرار دارد.
 

 
8.سد کوویی، کارولینای جنوبی: این سد علاوه بر تولید نیرو، منبع خوبی برای خنک کردن  پایگاه هسته‌ایست.
 

 
هنوز هم مناطق مخفی دیگری هست که با جستجوی در نقشه گوگل می توانید به تصاویر مخدوش شده آن پی ببرید!
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان