کوروش منصوری، سلطان تیونینگ اتومبیل در دنیا!

کوروش منصوری، سلطان تیونینگ اتومبیل در دنیا!

کوروش منصوری:

در سال ۱۹۸۹ میلادی کمپانی ام‌پی‌دیزاین (MPdesign) را در کشور انگلستان تأسیس نمود، شرکتی که خدمات مهندسی و قطعات تیونینگ دیگر شرکت‌های معتبر را تامین می‌کرد. شرکت منصوری فعالیت خود در تیونینگ خودروهای لوکس را با محصولات بنتلی، استون مارتین، فراری و رولز رویز آغاز نمود. اما آنچه این شرکت می‌خواست بسیار فراتر از این بود، بنابراین در سال ۲۰۰۱ در شهر برند، آلمان کارخانهٔ مستقلی جهت تیونینگ، طراحی و ساخت قطعات اتومبیل و ارتقا خودرو، تاسیس نمود.

 

منصوری
 
در سال ۲۰۰۴ از اولین محصول این کمپانی، که یک استون مارتین دی پی 9 تیونینگ‌شده بود، رونمایی شد. درست یک‌سال پس از رونمایی اولین محصول رسمی برند منصوری، دومین محصول تیونینگ شده این شرکت، باز هم تیونینگ شده‌ای از کمپانی استون مارتین بود واستون مارتین ونگوءیچ را با یک پوشش مشکی براق، به همراه المان‌های زرد و طلایی، ترکیب نموده بود. منصوری پس از دریافت یک سفارش ویژه، نمونه سفید همین خودرو را نیز آماده کرد.
در ماه نوامبر ۲۰۰۷ شرکت منصوری اقدام به خریداری شرکت پورشه-تیونینگ، از شرکت سوئیسی راین‌اسپید نمود، که در پی آن، توسعه و فروش قطعات تیونینگ خودروهای پورشه، پ ام و و رنجرور را در دست گرفت.

تا اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی، شرکت منصوری تیونینگ محصولات شرکت‌هایی چون لامبورگینی، فراری، مرسدس بنز و آءودی را نیز به فهرست خود اضافه کرد و با راه‌اندازی خظ تولید خودروهای لوکس سفارشی، با تمرکز بر خودروهای سوپر اسپرت، تا اواخر دهه ۲۰۰۰ میلادی، به برندی شناخته شده در بازار تیونینگ خودروها، تبدیل گردید.

 

1024px-2011-0209-MansoryBentleyGTC
 
1024px-Aston_Martin_AMV8_Mansory
 
1024px-Bugatti_Veyron_Mansory
 
1024px-Mansory_Bugatti_Veyron
 
MANSORY_Audi_R8_Spyder
 
MANSORY_McLaren_MP4-12C
 
MANSORY_Range_Rover_Sport
 
امروزه این شرکت طیف گسترده‌ای از خودروهایی با برندهای: استون مارتین،ب ام و، لامبورگینی، فراری، مرسدس بنز، آئودی، رنجرور، پورشه، بنتلی، رولز رویس، مک لارن، بوگاتی، مازراتی و لوتوس کارز را بطور ثابت تولید می‌نماید.
 

منبع : ویکی پدیا